KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14377074
*
nr 1437 7074
Astrid Harms-Ringdahl
(1912-1984), Sverige
Oljemålning, Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), Signerad, 1966. Olja på duk, 27x34, yttermått inklusive ram: 32x40 cm
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2021
kl 20:23:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 03:48:52
1
100 kr
13/12 16:19:58
2
150 kr
13/12 17:48:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Astrid Harms-Ringdahl
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.
Läs mer om Astrid Harms-Ringdahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astrid harms-ringdahl olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:16
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:44
*
Astrid Harms-Ringdahl
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.
Läs mer om Astrid Harms-Ringdahl
nr 1437 7074
Astrid Harms-Ringdahl
(1912-1984), Sverige
Oljemålning, Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), Signerad, 1966. Olja på duk, 27x34, yttermått inklusive ram: 32x40 cm
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/12 03:48:52 | 1 | 100 kr |
13/12 16:19:58 | 2 | 150 kr |
13/12 17:48:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Astrid Harms-Ringdahl
Astrid Harms-Ringdahl, finländsk-svensk konstnär född i Helsingfors 1912, död 1984.Läs mer om Astrid Harms-Ringdahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astrid harms-ringdahl olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:16 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:44